Sergej Rutenka je odigral bleščečo partijo. Foto: EPA

Igralec tekme je bil nekdanji slovenski reprezentant Sergej Rutenka, ki je dosegel 10 zadetkov. Aleš Pajovič je za zmagovalce prispeval gol, medtem ko Uroš Zorman ni nastopil. Pri Madžarih je bil najučinkovitejši Marko Vujin (6), David Koražija pa je dosegel zadetek.

Prvi polčas se je končal s prednostjo Veszprema, ki je v 20. minuti prvič povedel za tri gole in z razpoloženim vratarjem Dejanom Perićem razliko ohranil do odmora (13:10). Madžarski prvaki so bili boljši tudi v prvih 15 minutah drugega dela, ko so vodili celo z 22:17. Takrat je prišlo do preobrata. Veszprem je začel izgubljati žoge, kar je pomenilo lahek doseg golov Špancev. Ciudad je povedel v 53. minuti in razliko do konca samo še večal.

V malem finalu je Kiel ugnal Nordhorn s 36:31 (18:13). Vid Kavtičnik je zadel trikrat,