Rokometašica Larvika Marie Dovie se je znašla v primežu Valentine Radulović. Norvežanke so v Skopju izgubile s 27:25. Foto: EPA
Švedski oreh pretrd za Krim

Manj kot 10 minut pred koncem je kazalo celo na poraz krimovk, saj so Švedinje povedle z 18:21. Trener Bojan Čotar je vzel minuto odmora in zadel v polno. S po dvema goloma Maje Zrnec in Tanje Oder so namreč domače ušle na 23:21. Pol minute pred koncem (23:23) je Odrova s sedemmetrovke, ki jo je tudi sama izsilila, zadela za 24:23. A Švedinje se niso predale, remi jim je v zadnjih sekundah prinesla Trine Blomquist. Popolnoma zasluženo, saj so Ljubljančanke za zmago napravile preveč tehničnih napak.

V PPZ-ju z Lokomotivo
Če v zadnjem krogu ne bo presenečenja, to je zmage ali remija Sävehofa v Nürnbergu, bodo krimovke, ki gostijo rusko Zvezdo, ne glede na izid srečanja v Ljubljani osvojile 3. mesto v skupini B, kar pomeni, da bodo sezono nadaljevale v Pokalu pokalnih zmagovalk. Tam jih v osmini finala že čaka zagrebška Lokomotiva.

Bojan Čotar: "Odločilna je bila predvsem naša slaba igra v napadu, kjer je zunanja linija stala predaleč od gola. Edina razpoložena skozi vso tekmo je bila Marina Vergeljuk. Ko so jo 'odrezali', smo zato imeli precej težav. Tudi ob koncu smo sicer imeli dovolj prostora za pripravo strela, ampak kaj, ko smo v obrambi njihovi krožni napadalki pustili preveč svobode. Zdaj je pač tako, da moramo svoje delo opraviti, odigrati čim bolje in posledično ostati v Evropi."

Izključitve: 8 min; 8 min
ZVEZDA ZVENIGOROD - NÜRNBERG 35:29 (18:13)

ZVEZDA ZVENIGOROD 5 4 1 0 +25 9 točk NÜRNBERG 5 2 1 2 -5 5 KRIM MERCATOR 5 1 1 3 -7 3 SÄVEHOF 5 1 1 3 -13 3 V drugi del tekmovanja peljeta prvi dve mesti.