Neli Irman je dosegla tri gole. Foto: MMC RTV SLO

Izbranke Ivice Rimanića so zelo slabo odigrale prvi polčas. V napadu so naredile številne tehnične napake, Srbkinje pa so jih kaznovale s hitrimi nasprotnimi napadi. V drugem polčasu so zdesetkane Slovenke, ki so v uvodni tekmi doživele pravi polom proti Hrvaticam, nekoliko dvignile raven igre, visokega zaostanka pa niso zmogle nadoknaditi.

V slovenski izbrani vrsti je bila na današnjem dvoboju proti Srbkinjam najbolj učinkovita Tamara Mavsar z 12 goli, od tega jih je šest dosegla s 7-metrovke. Pri Srbkinjah je blestela nekdanja igralka Krima Sanja Damnjanović, ki je Slovenkam zabila deset zadetkov, zdajšnja krožna napadalka galjeviške ekipe Dragana Cvijić pa je dosegla šest golov.

Slovenija je v petek izgubila proti Hrvaški A s 23:40, v nedeljo pa se bo ob 15. uri pomerila s Hrvaško B.