Bojan Čotar ima na Galjevici veliko dela. Foto: RTV SLO
Tanja Oder
Krimovke so v Ligi prvakinj izgubile že tretjič zapored, kar se jim ni zgodilo že dolgo. Foto: RTV SLO

Tekma v Nemčiji je bila izjemno izenačena, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot 3 zadetkov prednosti. Gostiteljice so na odmor odšle z vodstvom s 15:13.

Ljubljančanke so v 2. polčasu pritisnile in zadnjič izenačile v 45. minuti (20:20). Nemke so pet minut pred koncem vodile s 24:21. Sledilo je zadnje slovensko upanje, saj so krimovke v 58. minuti znižale na 24:23 in imele napad za izenačenje. Preveč tehničnih napak je bilo krivo za poraz s 26:24 in skoraj gotovo slovo od Evrope.

Drugi del je misija (ne)mogoče?
V drugi del se je iz skupine B že uvrstila ruska Zvezda, ki je tokrat slavila pri Sävehofu s 34:26. Krimovke morajo za napredovanje dobiti obe preostali tekmi doma (proti Sävehofu in Zvezdi) ter upati na poraza Nürnberga (v gosteh proti Zvezdi in doma proti Sävehofu).

Čotar ne meče puške v koruzo
"Poskušali smo vse, da bi izvlekli zmago, a na voljo sem imel premalo razpoloženih igralk. Težava je bila predvsem v napadu, v neučinkovitosti, saj smo po drugi strani zaustavili njihovo hitro izvajanje sredine in protinapade. Do konca predtekmovanja bomo odigrali korektno in po svojih najboljših močeh, kaj bo pa to prineslo, bomo videli," je po tekmi razmišljal trener Bojan Čotar.