Celjani so lani v Škofji Loki igrali neodločeno. Foto: Sandi Fišer

Domači, pri katerih je blestel Jure Dolenec z 12 zadetki, so bili boljši vso tekmo in na koncu zasluženo slavili. Pri gostih, ki so igrali brez poškodovanega Uroša Zormana, je bil z desetimi zadetki najuspešnejši Dragan Gajič. Celjani so kmalu po začetku tekme ostali še brez Luke Žvižeja (poškodba tetiva).

Rokometaši Loke so bolje začeli in povedli. Trener Celja Zvonimir Serdarušić je kmalu zamenjal vratarja in v igro poslal Urbana Lesjaka. Pivovarji so povedli s 6:3, domači igralci pa so z delnim rezultatom 6:0 in s pomočjo tehnične napake celjskih igralcev prišli do vodstva 9:6. Po izenačenju (9:9) je Loka znova povedla za dva zadetka. Pivovarji so jo znova ujeli in do polčasa prišli v vodstvo z zadetkom prednosti.

V drugem delu Celjani niso nadaljevali ritma iz zadnjih minut prvega dela. Domači so znali kaznovati njihove številne tehnične napake. Po porazu v Škofji Loki Celjani za vodilnim Gorenjem, ki je v derbiju kroga premagalo Cimos Koper (27:24), zaostajajo že štiri točke.