Uroš Šerbec je bil nepogrešljiv član moštva, ki je celjski rokomet pripeljalo v evropski vrh. Foto: RTV SLO

Šerbec je kariero začel in končal v rodnem Krškem. Vmes je branil barve Gorenja, Celja Pivovarne Laško, Slovana in Dola pri Hrastniku. Največji pečat je seveda pustil v Celju, s katerim se je petkrat zapored uvrstil v polfinale Lige prvakov in osvojil po 10 naslovov državnega in pokalnega prvaka.

Največjo zmago v reprezentanci je dosegel leta 2000, ko je Slovenija sredi Zagreba na evropskem prvenstvu premagala Hrvaško in se uvrstila na olimpijske igre v Sydneyju. 40-letni Šerbec ostaja v rokometu, saj bo od zdaj pomočnik trenerja Bojana Čotarja pri Mariboru, ki igra v prvi B-rokometni ligi.