Branko Tamše je bil po tekmi navdušen nad predstavo svojih izbrancev. Foto: MMC RTV SLO
Petar Metličić
Petar Metličić ni imell svojega večera v Rdeči dvorani. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gašper Marguč
Gašper Marguč je dosegel štiri zadetke za Celjane. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ob polčasu so gostitelji vodili s 15:13, potem pa so se razigrali in povedli z 28:19. Celjanom se je uspelo približati na štiri zadetke zaostanka, a niso mogli ogroziti zmage Gorenja.

Precej poškodb na obeh straneh
Pred tekmo sta imeli obe zasedbi podobne težave s poškodbami, Celjanom se že dlje časa pozna odsotnost Gregorja Potočnika in Nemanje Zelenoviča, ki se jima je pridružil še Carlos Prieto. Pri gostiteljih so manjkali Željko Musa, Nikola Manojlovič, Niko Medved in Miha Svetelšek.

Izenačen boj v prvem polčasu
V Rdeči dvorani je 2.000 gledalcev pripravilo izjemno vzdušje, precej bolje pa so začeli Velenjčani. Izkoristili so izključitev Alema Toskića v tretji minuti in ob dveh zadetih vratnicah Celjanov (Gašper Marguč in Petar Metličič) prišli do vodstva s 4:1. Prednost treh zadetkov so nato držali do desete minute, ko so Celjani izkoristili izključitev Dina Bajrama in izenačili (6:6). Celjani so imeli nekaj velikih priložnosti, a je vse ubranil Ivan Gajić. Do prvega vodstva so gostje prišli v 18. minuti, ko je zadel Luka Žvižej. Celjani niso izkoristili tudi izključitve Davida Miklavčiča in Gorenje je na odmor odšlo s prednostjo dveh golov (15:13).

Bezjak prevesil tehtnico na stran Gorenja
Gostje so na začetku drugega dela naredili preveč napak. Po zadetku za znižanje na 21:19, Celjani kar enajst minut niso dosegli zadetka, gostitelji pa so dobesedno leteli po parketu na krilih glasnih navijačev. Dvorana je bila na nogah pri izidu 28:19. Pri domačih je blestel Marko Bezjak, ki je bil nerešljiva uganka za pivovarje. Dosegel je kar devet golov. Do konca tekme so gostje sicer še uspeli znižati, vendar pa zmage Gorenja niso mogli ogroziti.