Sergej Rutenka je bil spet najučinkovitejši.
Miladin Kozlina in Sergej Rutenka sta bila v obrambi v veliko pomoč vratarju Gorazdu Škofu.
Demetrio Lozano je bil najboljši strelec pri vodilni ekipi španskega prvenstva.
Uroš Zorman je vodil igro evropskih prvakov.

Tekmo v dvorani Zlatorog je zaznamoval vratar Gorazd Škof, ki je prikazal izvrstno predstavo (21 obramb) in v odločilnih trenutkih popolnoma zaustavil "španske" igralce, ki v zadnjih petih minutah niso dosegli niti zadetka. V napadu evropskih prvakov je blestel najboljši strelec Lige prvakov v pretekli sezoni Sergej Rutenka.

Tekma v Celju se je začela izvrstno za Celjane, saj so s trdo obrambo takoj na začetku prišli do vodstva s 4:0. V prvih osmih minutah je svoja vrata zaklenil vratar Gorazd Škof, ki je Špancem v tem obdobju ubranil kar tri sedemmetrovke.
Tako so igralci iz Pamplone svoj prvi zadetek v dvorani Zlatorog dosegli šele v 10. minuti, ko je bil uspešen Albert Rocas. Pivovarji so nadaljevali v svojem ritmu in v 15. minuti povedli z 9:2.

Škof je zbral kar 9 obramb (ubranil je 4 sedemmetrovke). Sledile so krizne minute evropskih prvakov, saj je Portland s sedmimi zaporednimi goli izenačil na 9. Kar tri zadetke je v tem obdobju dosegel Portugalec Ricardo Andorinho, ki je iz hitrih protinapadov prerešetal celjsko mrežo. Do polčasa, ki se je končal z izidom 14:14, je sledilo obdobje enakovredne igre. Pri Špancih (prvič so povedli pri izidu 14:13) je bil najbolj razpoložen Demetrio Lozano. Skupaj je v prvem polčasu dosegel kar pet zadetkov. Razigral se je tudi vratar Vladimer Rivera, ki je v prvem delu zbral deset obramb.

V drugem polčasu se je nadaljevala izenačena igra, v kateri so Celjani vseskozi imeli zadetek ali dva prednosti. Korak z rokometaši iz mesta ob Savinji sta pri Špancih držala predvsem Lozano in Ivano Balić. Pri Celjanih sta v napadu blestela Sergej Rutenka in Edvard Kokšerev. Najvišjo prednost v drugem delu so si varovanci Mira Požuna priigrali pri izidu 22:20. Celjani so imeli priložnost še povečati prednost, a je Rutenka zadel prečko. Španci so se znova pobrali in prvič v drugem delu povedli v 49. minuti, ko je na semaforju pisalo 25:26.

Celjani so imeli v tem obdobju dva igralca več na igrišču, a so v napadu naredili veliko nepotrebnih napak. Pri Špancih sta bila do konca tekme izključena Lars Jörgensen in Pablo Martin. Pri izidu 28:27 za pivovarje sta do konca tekme blestela predvsem vratarja Rivera in Škof, saj se izid v obdobju od 55. do 60. minute ni spremenil. Zmago pivovarjev je pol minute pred koncem potrdil Rutenka.

Izjave po tekmi:
Miro Požun, trener Celja Pivovarne Laško:
"Na krilih navijačev smo atomsko začeli, izid je bil prelep. V nadaljevanju so se Španci zbrali in zaigrali trdo v obrambi, moji varovanci pa se niso najboljše znašli. V drugem delu smo šli na vse ali nič. Izid se je vseskozi lomil, veliko je bilo napak in nervoze, na koncu pa smo pokazali več želje po zmagi."

Tone Turnšek, predsednik CPL-ja: "S takšno igro in odnosom postaja Celje prestolnica evropskega rokometa. Pokazali smo zares vrhunski rokomet in dokazali, da navzklic odhodu nekaterih igralcev lahko premagamo tudi najboljše. Naš osnovni cilj smo zdaj izpolnili, ambicije pa so mnogo višje."

Ivano Balić, igralec Portland San Antonia: "Celje je bolje začelo tekmo, mi smo jih ujeli, a smo bili na koncu tekme premalo zbrani. Tekma sicer ni imela tekmovalnega pomena, saj je šlo predvsem za čast. Upam, da nas prvi poraz v sezoni ne bo preveč prizadel. V sezoni moramo osvojili vsaj eno lovoriko, čeprav uprava kluba želi, da bi osvojili vsa tekmovanja, v katerih nastopamo."

Uspešen slovenski dan v evropskih tekmovanjih.