Edvard Kokšarov je bil z 10 zadetki najučinkovitejši strelec Celjanov. Foto: RTV Slo

Celjani so v uvodnih 30 minutah prikazali najboljšo igro letos in si do odmora priigrali štiri zadetke prednosti. Lanski finalisti Pokala EHF so jih v drugem polčasu z dobro obrambo zaustavili in v 55. minuti tudi prvič povedli (28:27).

Kasneje so ušli celo na tri zadetke prednosti (30:27), kljub temu pa bi lahko pivovarji na koncu iztržili vsaj neodločen izid. Najprej je strel Sergeja Harboka ustavila vratnica, poskus Matjaža Brumna pa je ubranil nemški vratar.

To je izkoristil Renato Vugrinec in s svojim edinim zadetkom zapečatil usodo svojega nekdanjega moštva, proti kateremu je po lanskem prestopu v Nemčijo zaigral sploh prvič.

Celjani se bodo v soboto pomerili z gostitelji turnirja, za katere igrata tudi Sergej Rutenka in Aleš Pajovič, v nedeljo pa še s ruskimi Čehovskimi medvedi.

Končni zmagovalec bo dobil 25.000 evrov nagrade.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - MAGDEBURG 30:32 (19:15)
Kokšarov 10, Natek 6, Harbok 4, Hribar in Zorman po 3, Mlakar 2, Kozomara in Brumen po 1; Tkaczyk in Kretzschmar po 6, Bielecki, Sprenger in Kuleschow po 5 ... Vugrinec 1.