Rok Praznik je bil najboljši strelec v vrstah Cimosa s šestimi zadetki. Foto: MMC RTV SLO
Dragan Gajič
Po devet zadetkov Dragana Gajiča in Vasje Furlana ni preprečilo novega poraza pivovarjev. Foto: www.rk-celje.si

Pred 400 gledalci v dvorani Bonifika so bili domači prepričljivo boljši celo tekmo. Rokometaši iz prestolnice so sicer povedli z 0:2, nato pa so varovanci Matjaža Tominca pokazali, da so gospodarji na domačem parketu. Z ostrim ritmom so si že v prvi polovici srečanja priigrali osem golov prednosti. Tekmo so na koncu rutinirano pripeljali do konca in brez težav osvojili dve točki. Da je bila pot Cimosa da zmage lahka, potrjuje tudi podatek, da je Tominec priložnost ponudil vsem razpoložljivim igralcem.

Celju v zaključku zmanjkalo moči
Najnovejšo v seriji bolečih zaušnic so celjskim rokometašem primazali igralci iz Slovenj Gradca, ki so jih še drugič v tej sezoni premagali na domačem igrišču. Potem ko je bilo ob polčasu izenačeno (17:17), so si Celjani v prvi polovici drugega polčasa dvakrat priigrali štiri gole prednosti (24:20 in 26:22), nato pa vidno popustili in domačim dovolili, da so jih ujeli. V razburljivi končnici je zmagoviti gol dosegel Marko Dujmovič, s 13 zadetki prvo ime obračuna. Celjani so v napeti končnici klonili proti Preventu. Pivovarji so imeli na koncu napad za izenačenje, a je strel končal v bloku.

Gorenje brez težav preko Trima
Rokometaši trebanjskega Trima so morali doma priznati premoč Gorenju. V prvem polčasu se je na parketu trebanjske osnovnošolske dvorane odvijal izenačen obračun. Gosti so si odločilno prednost priigrali v drugi polovici tekme, ko so povedli s petimi goli prednosti, zalogo pa ohranili do konca.

Štiri kroge pred koncem kaže, bo odločitev o prvaku padla ravno v zadnjem krogu, ko se bosta spopadla vodilna Gorenje in Cimos.