Borut Mačkovšek je dosegel tri gole. Foto: Reuters
Dva tesna poraza rokometašev v Nemčiji

V soboto so Slovenci v Magdeburgu izgubili za gol (31:30), tokrat pa je bila Nemčija nekoliko prepričljivejša.

Za varovance Borisa Deniča je bilo usodnih črnih 12 minut ob koncu prvega in na začetku drugega polčasa, ko so Nemci ušli na 17:11, v 41. minuti pa celo na +8 (21:13). Slovenci so do konca močno zmanjšali zaostanek, a bližje kot na -2 (25:23) minuto pred koncem jim ni uspelo. Pri Sloveniji je bil s štirimi goli znova najučinkovitejši Jure Dolenec.

Odločilni tekmi junija
Slovenija je v Nemčiji nastopila le z igralci, ki nastopajo v slovenskem državnem prvenstvu. Tekmi sta služili kot priprava pred odločilnima junijskima kvalifikacijskima tekmama za evropsko prvenstvo z Romunijo in Belorusijo.