Aleksander Špende je bil z osmimi goli najučinkovitejši strelec slovenske izbrane vrste na tekmi s Kongom. Za Afričane je prav toliko golov zbral Yannick Angao. Foto: RZS

Izbrana vrsta Konga proti varovancem Slavka Iveziča ni imela nobenih možnosti. V prvih desetih minutah je še držala korak z nasprotnikom, potem pa so ji Slovenci po kopici zapravljenih priložnosti in prek hitrih (proti)napadov hitro pobegnili na 10 golov razlike. Ob polčasu je bil izid 11:21.

V drugem polčasu se je prevlada Slovencev nadaljevala, z zanesljivo in kombinatorno igro v napadu so pridno polnili mrežo Rajoua Nkielija, piko na i je zmagi z najvišjo prednostjo na tekmi minuto in štiri sekunde pred koncem s sedmih metrov postavil Aljaž Lavrič.

Slovenija se bo v osmini finala pomerila s četrtouvrščeno reprezentanco v skupini D, Brazilijo.