Dobro opravljeno delo - sta imela v mislih Aleš Pajovič in Rok Praznik. Foto: EPA
Gorazd Škof
Tako Gorazd Škof, ki je branil v 1. polčasu, kot tudi Aljoša Rezar sta dobro opravila svoje delo. Foto: EPA
Izraelci niso bili kos Slovencem

Slovenci so hitro pokazali, kdo je gospodar na igrišču. Rezultat je bil izenačen le do 2:2, nato pa je vseskozi vodila Slovenija, ki ni imela večjih težav s prebijanjem nekoliko globlje, a na trenutke sila neobičajne domače obrambe. Polčas se je končal z 21:16.

Zunanja linija Miklavčič-Cehte-Skube
Slika se v nadaljevanju ni spremenila. Varovanci Mira Požuna so suvereno nadzorovali potek tekme in v 50. minuti povedli že s 33:24, tako da dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Požun si je v zunanji liniji "privoščil" celo trebanjsko navezo David Miklavčič-Klemen Cehte-Sebastijan Skube. Najboljši strelec slovenske reprezentance je bil Aleš Pajovič (7).

"Nismo briljirali, a pomembni sta le dve točki. Imamo še veliko rezerv. Za tekmo proti Nemcem ne bom ničesar napovedoval, je pa super igrati v Celju," je po tekmi dejal Pajovič.

Seveda pa precej več dela Slovenijo čaka v nedeljo, ko v Celju (17.00) gostuje Nemčija, ki je kar z 42:11 pometla z Bolgarijo.