Selektor Slovenije Primož Pori je bil kljub visokemu porazu zadovoljen s pristopom svojih varovank. Črna gora je pač za razred boljša. Foto: MMC RTV SLO

Varovanke Primoža Porija so dobro začele srečanje v Plevlji. Po 7:7 so Črnogorke ušle na 12:7, a so jih Slovenke do polčasa skoraj ujele (14:16). Najboljša Črnogorka Bojana Popović je dosegla le en gol.

Kmalu po začetku 2. dela je v dvorani zmanjkalo elektrike. Nekajminutni premor je očitno bolj koristil domačinkam, ki so se hitro odlepile, nato pa prednost brez težav zadrževale do konca. V slovenski reprezentanci je bila najučinkovitejša Špela Cerar (5).

"Čestitam vsem igralkam za veliko borbenost, resnično so pustile srce na igrišču in jim nimam kaj očitati. V drugem polčasu nam je popustila zbranost, izkušene Črnogorke pa so znale to izkoristiti. Želim si takšne predstave mojih varovank tudi na preostalih tekmah," je po porazu dejal slovenski selektor Primož Pori.

KVALIFIKACIJE ZA SP 2009 (Ž)

PREDKVALIFIKACIJE, skupina 2

1. krog:
ČRNA GORA - SLOVENIJA 32:22 (16:14)
Radičević 9, Radović 7; Cerar 5, Breznik 4, Gros, Irman, Jeriček, Praprotnik po 3, Čerenjak 1.

ČRNA GORA - FINSKA

V nadaljnje kvalifikacije za SP 2009 na Kitajskem se uvrsti samo prvouvrščena reprezentanca.