Slovenke (na fotografiji Urša Oven) so evropsko prvenstvo končale brez točk. Foto: EPA
Ivica Rimanić
Ivica Rimanić z mlado ekipo proti trem vrhunskim reprezentancam realno ni mogel iztržiti več. Foto: EPA
Amra Pandžić
Vratarka Amra Pandžić (levo) ni mogla preprečiti visoke zmage Francozinj. Foto: EPA
Slovenke odhajajo domov

Slovenke so zaostale že na začetku tekme v Lillehammerju, po petih minutah je bilo 4:1. Obramba 5-1 ni bila na želeni ravni, zlahka sta jo prebijali visokorasli Mariama Signate (189 cm) in Camille Ayglon (180 cm). V 18. minuti je Nina Jeriček s svojim tretjim zadetkom na tekmi znižala na 8:6, vendar so po dveh napakah v napadu Francozinje kmalu znova vodile s +4 (10:6).
25 izgubljenih žog
V nadaljevanju so se varovanke Ivice Rimanića trikrat približale na tri gole zaostanka (10:7, 11:8, 12:9) in nato imele tri napade za znižanje na -2, vendar so vse tri zapravile. Lanske finalistke SP-ja na Kitajskem so slovenske napake kaznovale v zadnjih petih minutah prvega polčasa in si prav ob odmoru priigrale do tedaj najvišjo prednost - 15:9.
Drugi del so Slovenke začele z dvema zaporednima zadetkoma (15:11), Ana Gros pa je v 35. minuti zadela za 16:12. Nato je sledil 12-minutni mrk, v katerem so Francozinje ušle na 23:12, največ, s +12, pa vodile pri izidu 29:17. Slovenke, ki so na prvih dveh srečanjih izgubile proti Madžarkam (19:28) in Norvežankam (16:32), so tekmo končale s 25 izgubljenimi žogami. Med strelke se je na vpisalo le pet rokometašic, Jeričkova jih je dosegla osem.