Tamara Mavsar je bila s šestimi zadetki najboljša strelka tekme. Foto: Aleš Fevžer
Sergeja Stefanišin
V vratih Slovenije je blestela Sergeja Stefanišin. Foto: Aleš Fevžer
Rokometašice z izjemno igro nadigrale Srbkinje

Izbranke selektorke Marte Bon so v sredo v Helsingborgu morale priznati premoč izjemno močnim Švedinjam, tokrat pa so pred 1.000 gledalci zaigrale zelo dobro in spravile na kolena Srbijo, ki je v 1. krogu na domačem igrišču zanesljivo opravila s Švico.
Ključ do uspeha dobra igra v obrambi
Slovenke so bile pred favoriziranimi tekmicami ves čas v prednosti. Z zagrizeno igro v obrambi in dokaj tekočo v napadu so si v 15. minuti prvič priigrale prednost dveh golov (9:7), predvsem po zaslugi zadetkov Line Krhlikar in Tamare Mavsar.
A ključ do uspeha so bile dobra igra v obrambi in bravurozne obrambe Sergeje Stefanišin, nebogljena pa je bila tudi prva zvezdnica Srbkinj in nekdanja igralka Krima Andrea Lekić. O dobri obrambi slovenskih igralk zgovorno priča to, da med 9. in 21. minuto sploh niso prejele zadetka, v tem času pa so tekmicam ušle na štiri gole (11:7). Najvišje vodstvo so si priigrale v 28. minuti, ko so s petim zadetkom Mavsarjeve (na koncu jih je kot najboljša strelka tekme zbrala šest) povedle s 16:11, na odmor pa odšle s +4 (16:12).
Najvišja prednost pri izidu 23:15
Na začetku drugega polčasa sta obe ekipi uprizorili festival napak, tudi v teh okoliščinah pa so se bolje znašle Slovenke in po dobrih petih minutah prek Alje Koren povišale na 17:12. Največ so vodile v 46. minuti, po dveh zaporednih golih Ane Gros je bilo 23:15. Srbkinje, ki so bile v uvodnih 20 minutah drugega polčasa povsem nebogljene, so iz igre prvič zadele v 49. minuti, v zadnjih 10 minutah pa vendarle pokazale nekaj več volje. V 52. minuti so prepolovile zaostanek (23:19), Slovenk pa ni zajela panika.
S pravočasnimi goli Krhlikarjeve in Korenove so vendarle strle odpor kakovostnih tekmic, kar je lepa spodbuda pred naslednjimi kvalifikacijskimi tekmami. Slovenke bodo znova igrale 26. ali 27. marca, ko se bodo v gosteh pomerile s Švicarkami.
Iz štiričlanske skupine 5 se bosta na zaključni turnir uvrstili prvo- in drugouvrščena reprezentanca.