Prvi zadetek na tekmi je dosegla Tanja Oder.
Mojca Derčar poiskuša zaustaviti Nadine Krause.

V prvem polčasu tekme proti Nemčiji se je poznala nervoza v taboru Slovenk. Obramba je bila trdna, v napadu pa preveč napak. Srečno roko je imela trenerka Marta Bon, ki je v vrata postavila Nado Tutnjič, ki je na koncu zbrala 13 obramb. Slovenija je bila večji del polčasa v vodstvu, Nemke pa so prvič povedle v 25. minuti.

V končnici odločile izkušnje
Tudi drugi del je minil v raztrgani igri, v kateri pa so se bolje znašle Slovenke. Nemčija je še držala korak do razultata 19:19, nato pa so vodstvo ponovno prevzele igralke v belo-modrih dresih. 10 minut pred koncem je bilo že 25:21 za Slovenijo, a so se Nemke hitro približale na 25:24.

V končnici so se poznale izkušnje igralke Krima z velikih tekmovanj, saj so Odrova, Dolerjeva, Frešerjeva in Derepeaskova ponovno pobegnile na 29:25. Ob bučni podpori slovenskih navijačev so zdržale do konca, čeprav so se nsprotnice približale na vsega gol zaostanka.

Vratarke popravile vtis
Najboljša strelka pri Slovenbiji je bila Natalija Derepasko (8 golov), prva junakinja pa je bila vratarka Nada Tutnjič, ki se je izkazala v najbolj ključnih trenutkih. V prvih dveh krogih so vratarke požele veliko kritik, proti Danski in Nemčiji pa jim je potrebno pripisati veliko zaslug za uspeh.

Iz skupine D sta se v drugi del tekmovanja uvrstile še Madžarska in Nemčija, ki tako kot Slovenija naprej neseta po dve točki. V torek bo Slovenija igrala z Ukrajino, nato pa še z Romunijo in Norveško.

Izjave po tekmi
Marta Bon, selektorka Slovenije: "Izjemno me veseli, da smo po sobotni zelo naporni tekmi z Dansko ponovili dobro predstavo tudi v dvoboju z Nemčijo. Odločila je naša dobra obramba in preudarna igra v napadu. Po nekoliko slabših predstavah smo se vrnili med žive, kar je lepa spodbuda za drugi del tekmovanja. Že danes začnemo s pripravami za tekme na Reki."

Ekke Hoffmann, selektor Nemčije: "Slovenke so si zaslužile zmago in jim čestitam. Z našo igro nisem zadovoljen, odločitev o zmagovalkah pa je padla že v prvih desetih minutah dvoboja, ko so moje varovanke dovolile tekmicam preveč prostora."

Z Ukrajinkami že ob 17.15
Prvo tekmo drugega dela z Ukrajino bi morale Slovenke po prvotnem načrtu odigrati v torek ob 21.15, toda prišlo je do spremembe. Tekma na Reki bo že ob 17.15.

Skupina D (Čakovec), 5. krog:
SLOVENIJA - NEMČIJA      29:28 (13:13)
Derepasko 8, Frešer 7, Doler 5, Oder 4, Ilič 3, Čečkova 2;
Jurack in Henze po 5.
KITAJSKA - SLONOK. OBALA 31:26 (11:13)

DANSKA - MADŽARSKA 19:29 (8:14)
Končna lestvica: MADŽARSKA 5 4 0 1 171:129 8 točk SLOVENIJA 5 4 0 1 149:141 8 NEMČIJA 5 3 1 1 144:121 7 --------------------------------------- DANSKA 5 2 1 2 113:119 5 KITAJSKA 5 1 0 4 135:143 2 SLONOK. OBALA 5 0 0 5 117:166 0