Tanja Oder je temeljito prerešetala belorusko mrežo. Zabila je kar 11 golov, od tega sedem s sedmih metrov, in bila z naskokom prva slovenska strelka. Foto: MMC RTV SLO
Rokometašice so še v igri

Po medlem gostujočem začetku so si Belorusinje že v 6. minuti priigrale prednost treh golov (4:1), a so jih Slovenke z agresivno obrambo in izkušeno Tanjo Oder na čelu ujele na šest.

Sledil je izenačen boj, gostiteljice pa so šele v zadnji četrtini tekme s hitrimi nasprotnimi napadi zlomile odpor varovank Roberta Beguša. Nekajkrat so povedle za pet golov (26:21, 28:23). Na povratno tekmo v Celje pa potujejo s prednostjo štirih zadetkov.

Beguš opozarja na rezerve v igri
"Na trenutke smo igrali zelo dobro, kljub temu pa je bilo v naši igri preveč nihanj. Predvsem je šepal hiter prehod v napad. Po prvi tekmi so naše možnosti za napredovanje še vedno polovične. V prihodnjem tednu bomo morali marsikaj postoriti, da nadoknadimo zaostanek štirih golov. V naši igri so še številne rezerve," poudarja selektor Beguš.

Med drugim bo moral najti tudi način, kako zaustaviti visoko ostrostrelko Artjukovičevo, ki je tokrat zabila kar enajst golov.

Znani vsi udeleženci olimpijskega turnirja
Rokometaši Francije, Španije, Hrvaške, Rusije, Islandije in Poljske so se po odigranih kvalifikacijskih turnirjih pridružili Kitajski, Nemčiji, Braziliji, Danski, Južni Koreji in Egiptu med potniki na olimpijske igre v Pekingu.