Karolina Kudlacz in Anja Frešer sta bili najboljši strelki svojih ekip. Foto: EPA
Poljakinje so se takole veselile velike zmage. Foto: EPA
Slovenija - Poljska
Slovenke so imele v napadu znova premalo idej. Foto: EPA
Beguš išče vzroke za debakl
Tudi Poljakinje nadigrale Slovenke

Varovanke Roberta Beguša so v Göteborgu na odločilni tekmi za napredovanje v drugi del izgubile proti Poljakinjam s 30:34. Slab je bil že začetek, saj so Slovenke že v 13. minuti zaostajale za pet zadetkov (3:8). Dva zaporedna gola Anje Frešer sta zmanjšali prednost tekmic na 7:10, toda Poljakinje so z delnim izidom 4:0 v zadnjih petih minutah na odmor odšle z osmimi zadetki prednosti (10:18). Razlika bi bila lahko še višja, če Sergeja Stefanišin ne bi ubranila treh sedemmetrovk. V uvodnih 30 minutah so Slovenke naredile kar 16 tehničnih napak.

Kudlaczeva in Majerekova nerešljivi uganki
Kljub boljšemu začetku drugega polčasa (12:18) je Poljska v nadaljevanju povedla že za 10 golov (14:24). Vključno z zadnjim zadetkom pred odhodom v slačilnico je kar šestkrat zapored zadela Karolina Kudlacz. Skupaj z Malgorzato Majerek (obe po 9) sta do konca mirno zadržali prednost svoje reprezentance. V 43. minuti je nekaj upanja vzbudilo znižanje na 19:25, vendar je Poljska vodila z najmanj +5 vse do 57. minute in Sloveniji v tretjem nastopu na prvenstvih stare celine prvič zaprla vrata drugega dela.

Najboljši strelki pri naših sta bili Frešerjeva in Tanja Oder s po šestimi zadetki. V četrtek je Slovenija izgubila proti Norveški (20:43), v petek pa proti Nemčiji (30:31).

Anja Frešer: "Tako kot proti Nemčiji smo zelo slabo začele in potem lovile zaostanek. Katastrofalno smo igrale v obrambi, Poljakinje so se kar sprehajale mimo nas. Izgubile smo tudi veliko žog. Ko zaostajaš s tako veliko razliko, je težko pričakovati preobrat."

SLOVENIJA - POLJSKA 30:34 (10:18) Oder 6 (3) Kudlacz 9 (1) Frešer 6 Majerek 9 Kurent 5 Polenz 4 Puš 5 Wypych 3 (3) Derepasko 4 Malczewska 3 Derčar 3 Damiecka 3 Ciora 1 Jacek 1 Kowalska 1 Siodmiak 1 Sedemmetrovke: 3/3; 4/8 Izključitve: 18 min; 6 min
RK: Argenti 50./Slovenija

Skupina B, Göteborg, 3. krog

SLOVENIJA - POLJSKA 30:34 (10:18)

NORVEŠKA - NEMČIJA 27:22 (15:9)

NORVEŠKA * 3 3 0 0 +39 6 točk NEMČIJA * 3 2 0 1 +6 4 POLJSKA * 3 1 0 2 -17 2 SLOVENIJA 3 0 0 3 -28 0 * - v nadaljnjem tekmovanju

Skupina A, Skövde, 3. krog
AVSTRIJA - MAKEDONIJA 28:25 (15:15)

MADŽARSKA - SRBIJA 35:27 (16:10)

MADŽARSKA * 3 3 0 0 +35 6 točk AVSTRIJA * 3 2 0 1 -11 4 MAKEDONIJA * 3 1 0 2 -9 2 SRBIJA 3 0 0 3 -15 0 * - v nadaljnjem tekmovanju

Skupina C, Stockholm, 3. krog
RUSIJA - UKRAJINA 40:32 (18:19)

HRVAŠKA - ŠVEDSKA 21:20 (10:12)

RUSIJA * 3 3 0 0 +28 6 točk HRVAŠKA * 3 2 0 1 -3 4 ŠVEDSKA * 3 1 0 2 -12 2 UKRAJINA 3 0 0 3 -13 0 * - v nadaljnjem tekmovanju

Skupina D, Malmö, 3. krog

DANSKA - ŠPANIJA 27:24 (17:12)

FRANCIJA - NIZOZEMSKA 28:26 (11:13)

ŠPANIJA * 3 2 0 1 +11 4 točke DANSKA * 3 2 0 1 +6 4 FRANCIJA * 3 2 0 1 +2 4 NIZOZEMSKA 3 0 0 3 -19 0 * - v nadaljnjem tekmovanju