Selektor Ivica Rimanić bo slovenske rokometašice vodil decembra na evropskem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO
Rokometašice kljub porazu na EP

Kljub porazu so se uvrstile na turnir, ki bo od 7. do 19. decembra. Predtem je Slovenija na prvenstvu stare celine nastopila leta 2002 na Danskem, leta 2004 na Madžarskem in leta 2006 na Švedskem.

Domačinke ušle na +4
Slovenke so na začetku povsem umirile belorusko reprezentanco, z dobro obrambo in dodelanimi napadi pa je bil izid ves čas poravnan. Prvo prednost dveh golov si je Belorusija priigrala v 16. minuti (8:6). Domače rokometašice so Slovenkam nato ušle na +4 (10:6), a so se Slovenke vrnile z dvema hitrima zadetkoma Ane Gros in Maje Zrnec ter v 28. minuti znižale na 15:14. Neli Irman je do polčasa rezultat tudi izenačila (16:16).

Zaspale ob visokem vodstvu
V nadaljevanju so Slovenke zaigrale veliko bolje. V 34. minuti so po dolgem času povedle (17:18), pet minut pozneje pa si z zadetkom Neže Mitruševske priigrale najvišje vodstvo na tekmi (21:17). Kljub temu visoke prednosti niso znale zadržati in po seriji napak to izgubile, ko so domačinke v 54. minuti izenačile na 26:26. Belorusinje so nato zmagale z golom Alesije Kirčankove.

Kljub porazu veselje
"Imele smo nekaj nihanj, ampak smo se borile. Mirne smo ostale celo tekmo, kar smo se pred obračunom tudi zmenile. Tudi, ko so vodile za 4 gole, ni bilo panike. Sicer smo izgubile, ampak ta rezultat je velik, saj smo se uvrstile na evropsko prvenstvo," je dejala presrečna Maja Šon in zaključila: "V obrambi smo bile zelo zgoščene, vmes nas je morda malce zmanjkalo, a so naše napake z obrambami popravile vratarke. Res sem zelo vesela!"