Momir Rnić je bil eden od peterice Velenjčanov, ki so dosegli po 5 golov. Foto: RK Gorenje
Ciudad Real
Trener Ciudad Reala Talant Dušebajev in vratar Arpad Šterbik sta z mislimi že pri četrtfinalnem nasprotniku. Foto: EPA
Pričakovano slovo Velenjčanov
Ciudad Real previsoka ovira za Gorenje

V Quijote Areni je sprva kazalo na polom Velenjčanov, saj je semafor v 10. minuti kazal 10:3 za evropske prvake. Po minuti odmora so "ose" le vzpostavile ravnotežje in do polčasa tudi po zaslugi obramb (11) Ivana Gajića prepolovile zaostanek (18:15).

V nadaljevanju je Momir Rnić z 2 zaporednima goloma približal Gorenje le na -1 (18:17), izenačenja pa domači le niso dovolili. Ciudad Real je nato tekmo brez težav pripeljal do konca.

IZJAVI PO TEKMI

Branko Tamše: Začetek ni bil vzpodbuden, toda potem smo začeli igrati rokomet, dokazali smo, da lahko tečemo z njimi, da smo hitri v protinapadih. Spet smo storili malo preveč napak za takšno ekipo, toda to je zaradi njihove kvalitete. Kljub vsemu smo, mislim, pustili dober vtis na obeh tekmah in ti tekmi sta bili velika nagrada za vse, kar so fantje storili od novega leta naprej. Seveda vsak poraz boli, toda zdi se mi, da proti Ciudadu nismo razočarali, čeprav so oni tako kvalitetni, da igrajo toliko, kolikor pač morajo.

Rok Golčar: Na začetku smo delovali zaspano, kar so domačini hitro izkoristili in nam pobegnili, toda potem smo vzpostavili ravnotežje in se dobro kosali z njimi, v drugem delu smo še malce nihali, toda vseeno mislim, da nismo razočarali, pustili smo srce na igrišču, Real je vendarle Real. Je pa zanimivo to, da smo po mojem mnenju odigrali tukaj slabše, pa odnesli boljši izid, kot na prvi tekmi.