Krožni napadalec Miha Žvižej je dosegel tri gole. Foto: EPA
Uroš Bundalo
Uroš Bundalo ni uspel premagati zelo dobrega vratarja Savdijcev Manafa Al Saeeda. Foto: EPA
Matej Gaber
Steber obrambe Matej Gaber je v eni izmed akcij takole ustavljal nasprotnika. Foto: EPA
Luka Žvižej
Luka Žvižej in soigralci so imeli v prvem polčasu precej težav s Savdijci. Foto: EPA
Alem Toskić
Srbi - na sliki Alem Toskić - so zanesljivo opravili z Južno Korejo. Foto: EPA
Za uvod zmaga Slovencev nad Savdijci

Slovenci so imeli predvsem v prvem polčasu precej težav z nepoznanimi in nepredvidljivimi Savdijci, tako da so na odmor odšli le z dvema goloma prednosti (17:15).

V nadaljevanju je Slovenija zmanjšala število tehničnih napak in le uveljavila kvalitetno premoč za prvi dve točki. Gašper Marguč je bil s šestimi goli najboljši slovenski strelec.

V ponedeljek ob 15.45 se bodo varovanci Borisa Deniča pomerili z Južno Korejo, ki je izgubila s Srbijo (31:22). V zadnji tekmi skupine C je Poljska s 24:22 ugnala Belorusijo.

Savdijci v 15. minuti izenačili na 10:10
Slovenci so hitro povedli s 4:1, vendar so si nato privoščili nekaj "ležerno" zaključenih napadov, tako da so se Savdijci približali na 5:4. Slovenija se v prve četrt ure ni uspela odlepiti. "Nepoznano" moštvo iz Arabskega polotoka je s hitro igro našlo luknje v (slabi) slovenski obrambi in El Abas je v 15. minuti izenačil na 10:10. Selektor Boris Denič je vzel minuto odmora.

Vratar Alsaeed ustavljal Slovence
Po njej so Arabci še naprej uspeli držati korak s Slovenci. Izkazal se je vratar Manafa Alsaeed, ki je ustavil nekaj težkih slovenskih strelov. V 25. minuti je Luka Žvižej s sedemmetrovke povišal na +3 (16:13), hkrati pa je Slovenija prišla do prednosti dveh igralcev več. Dveh napadov niso izkoristili in namesto da bi ušli na +4, je Hamadi v 29. minuti znižal na 16:14. Polčas se je končal s 17:15. Luka Žvižej je bil s štirimi goli najučinkovitejši pri Slovencih.

Slovenija postavila stvari na pravo mesto
Drugi polčas je z golom "od obale do obale" odprl Uroš Zorman (18:15), tri minute pozneje pa je Gašper Marguč iz protinapada zabil za 21:17, kar je bila najvišja prednost Slovencev do takrat. Savdski selektor Nenad Kljajić je vzel minuto odmora. Ta ni pomagala, saj so Slovenci iz minute v minuto višali prednost. Z dvema goloma razpoloženega Dolenca in enim Dragana Gajiča je Slovenija v 44. minuti povedla s 25:18. Malo pozneje je Marko Bezjak povišal na 26:18, deset minut pred koncem pa zadel še za 28:18, s čimer je bila tekma dokončno odločena.