Uwe Gensheimer je dosegel štiri zadetke za Nemce, ki so bili zelo blizu odmevne zmage. Foto: EPA

Nemci, ki so svetovni prvaki nazadnje postali na domačem prvenstvu leta 2007, so začeli sijajno. Z izjemnimi obrambami vratarja Jogija Bitterja so v Kristianstadu povedli s 6:4. V izjemno nervoznem srečanju so bili na preizkušnji tudi sodniki, saj sta obe ekipi igrali grobo. Ob polčasu je bil izid poravnan (13:13) .

V 48. minutah so Nemci po dveh zaporednih zadetkih Jacoba Heinla povedli z 21:18, a šest minut pred koncem je Julen Aguinagalde izenačil (21:21). Španci so pred 3.700 gledalci dobili zalet in povedli s 26:22.

Francija, Španija, Poljska, Švedska, Danska in Hrvaška imajo že tri zmage.