David Špiler je rešetal dansko mrežo. Foto: EPA

Mednarodni turnir na Češkem je članska reprezentanca začela z zmago nad Dansko z 31:30. V 33. minuti je Slovenija povedla s 14:10, vendar nato ni imela odgovora na šest zaporednih golov polfinalistov letošnjega svetovnega prvenstva, ki so imeli kar nekajkrat tri gole prednosti, nazadnje pri 21:24.

Dragan Gajič je izenačil na 26 in poskrbel za vodstvo s 27:26. Ko je Špiler, z devetimi goli prvi strelec tekme, povišal na 31:28, se je zdelo, da je vse odločeno, a Danci so imeli na koncu napad za remi. Aljoša Rezar je v zadnji sekundi ubranil strel s krila. Odličen je bil tudi Gorazd Škof, ki je v prvem polčasu zbral 13 obramb.

Turnir na Češkem, 1. krog:
SLOVENIJA
- DANSKA 31:30 (13:10)
1.000; Špiler 9, Mlakar in Gajič po 4, Pajovič 3, Kozomara, Brumen, Natek, L. Žvižej in Zorman po 2, Kavaš 1; N. Hansen 7, Rasmussen 6, Christiansen in H. Hansen po 5.

V petek ob 18.15 se bo reprezentanca Slovenije pomerila z gostitelji Čehi, v soboto ob 14.00 v Ostravi pa še z Ukrajino.