Brazilskim rokometašicam je po 80 minutah igre le uspel preboj v polfinale. Foto: EPA
Srbija
Srbske rokometašice se bodo v polfinalu pomerile z reprezentanco Poljske. Foto: EPA

Dvoboj med Brazilijo in Madžarsko je trajal kar 80 minut (dva podaljška), na koncu pa so se zmage veselile Južnoameričanke, za katere je Alexandrina Do Nascimento dosegla slabo tretjino vseh zadetkov (10), pri Madžarkah je bila najučinkovitejša Zsuzsanna Tomori, ki je mrežo zatresla sedemkrat.

Zgodovinski uspeh je uspel tudi Poljakinjam, ki so presenetljivo odpravile Francozinje (22:21). Odločilni zlati zadetek za polfinale je dosegla Karolina Siodmiak.

Za veliko veselje so poskrbele tudi rokometašice gostiteljice Srbije, ki so z 28:25 odpravile aktualne svetovne prvakinje Norvežanke. Junakinji srbske zmage sta bili nekdanji krimovki Sanja Damjanović in Dragana Cvijić. Prva je zadela 8 golov, druga enega manj. Danke so na krilih Kristine Kristiansen z 31:28 ugnale Nemke.