Marko Bezjak (levo) je bil prvi strelec tekme, a v zaključku ni znal prebiti celjske obrambe. Bolje rečeno: s prekrškom za rdeči karton ga je ustavil Žiga Mlakar. Foto: EPA
Nov poraz Gorenja

Zasedba Mira Požuna je v polni Rdeči dvorani zaigrala brez Edija Kokšarova (poškodba), Carlosa Prieta (kazen) ter Alema Toskića in Mirka Alilovića, ki sta odpotovala na klubsko svetovno prvenstvo. V prvem polčasu so imeli pobudo gostitelji, vodili tudi že za štiri gole, nato pa na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov (16:13).

V drugem delu se je slika počasi, a vztrajno začela obračati. Gostje so drugič na tekmi povedli z izidom 22:21, po akciji Davida Razgorja pa celo s 24:22. V zaključku živčne tekme (trije rdeči kartoni) je za ključnih 30:28 ob igralcu več zadel neustavljivi Gašper Marguč (pet golov). Izid je hitro znižal Aljoša Štefanič, več pa osam v zadnji minuti ni uspelo doseči. Marko Bezjak (10 golov) in Aleksandar Stanojević po izteku igralnega časa nista bila uspešna.

Celjska ekipa se bo v naslednjem krogu v sredo, 18. maja, v gosteh pomerila s koprskim Cimosom, velenjska pa bo v soboto, 21. maja, gostovala pri mariborskem Braniku.