34-letni Edvard Kokšarov je dosegel 8 golov. Foto: MMC RTV SLO
Matjaž Brumen
Matjaž Brumen je bil s 6 goli najučinkovitejši pri Cimosu. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Štajerski rokometni finale

Tekma je bila v prvem polčasu precej izenačena, zlasti pa sta se izkazala oba vratarja, ki sta pridno nabirala obrambe. V zadnji tretjini polčasa so Celjani storili nekaj hudih napak v napadu, kar so Koprčani hitro kaznovali in si priigrali štiri gole prednosti (11:15). Trener Zvonimir Serdarušić je takoj zahteval minuto odmora, po kateri so pivovarji zaigrali kot prerojeni in z delnim izidom 5:0 prek zadetka Aleša Pajoviča tudi prvič povedli (16:15), polčas pa nato dobili s 17:16.

Špiler zapravil priložnost za podaljšek
V nadaljevanju je bil že takoj na začetku še drugič na tekmi izključen Pajovič, Rok Praznik pa je s sedmih metrov Cimos znova popeljal v vodstvo. Kasneje so imeli Koprčani terensko premoč dveh igralcev, a je niso uspeli izkoristiti. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, po nekaj napakah v napadu pa je pri izidu 27:26 Cimos z odličnimi obrambami reševal Dušan Podpečan. Najbolj vroče je bilo v zadnjih dveh minutah. Cimos je imel napad za vodstvo, ki ga je z napako v napadu zapravil Balasz Laluska, odločilni gol pa je dosegel David Razgor. David Špiler je imel pet sekund do konca s sedmih metrov priložnost rezultat izenačiti in iztržiti podaljšek, a je Richard Štochl strel z nogo ubranil in Celjanom priboril mesto v finalu.

Nasprotnik Celjanov v finalu bo gostiteljica turnirja Klima Petek Maribor, ki je s 27:25 ugnala Jeruzalem Ormož.