Mlada Ana Gros je s 4 zadetki v zadnjih 15 minutah razrešila vse dvome o zmagovalcu. Foto: www.rkolimpija.si

Zahodne sosede so na začetku presenetile z globoko obrambo 3-3, tako da je Slovenija prvič povedla v 18. minuti, ko je nekaj obramb nanizala Sergeja Stefanišin. Prednosti Slovenke niso več izpustile iz rok. Ko je po novi seriji obramb prednost narasla na 8 zadetkov, je bila tekma odločena. Nina Jeriček in Ana Gros sta dosegli po 6 golov.

"Vedele smo, da Italijanke niso naivne in da na trenutke igrajo nekoliko neobičajno obrambo. Kljub temu da smo se na to dobro pripravljale, smo poskušale igrati preveč individualno, kar pa nam ni prineslo uspeha. V drugem delu tekme smo se zbrale in s kolektivno igro prišle do prednosti, ki nam jo je kljub številnim napakam uspelo zadržati do konca," je dejala vratarka Stefanišinova, ki je zbrala 18 obramb.

SLOVENIJA - ITALIJA 29:24 (15:12)
Jeriček in Gros 6, Praprotnik in Puš 4, Cerar 3, Čerenjak in Irman po 2, Savič in Skutnik 1; Anisenkova in Popescu 6.

4. krog, sobota ob 16.00:
FINSKA - SLOVENIJA

5. krog, nedelja ob 14.00:
SLOVENIJA - AZERBAJDŽAN

V nadaljnje kvalifikacije za SP 2009 na Kitajskem se uvrsti samo prvouvrščena reprezentanca.