Andrea Lekič
Andrea Lekić je bila ob Diani Golubić najboljša strelka domačih. Foto: MMC RTV SLO
Krimovke presenetile Viborg

Izjemno "buren" prvi del, v katerem je Viborg največ vodil s +3 (14:11), se je končal z 22:20 za danske prvakinje. Po odmoru so domače hitro izničile prednost gostij - na 24 je poravnala Tanja Oder. Sledili sta dve obrambi Sergeje Stefanišin in gol tokrat sijajne Diane Golubić za 26:24 v 39. minuti.

Krimova obramba razorožila Danke
Krim do konca vodstva ni več izpustil iz rok. Stefanišinova je blestela v vratih, kar so njene soigralke v napadu pridno izkoriščale. Ko je v 55. minuti Andrea Lekić povišala na 35:30, dvomov o zmagovalkah ni bilo več - Viborg je bil na kolenih. Pomagati mu ni mogla niti Bojana Popović, ki je bila sicer z 10 goli prva strelka srečanja, a je v 2. delu - ob slabem izkoristku - dosegla le 4.

Marta Bon, trenerka Krima Mercatorja: "Pristop je bil pravi, uspelo nam je vse, kar smo se dogovorili. Takšno tekmo je treba odigrati s srcem in to smo tudi naredile. Za nas je ta zmaga zelo pomembna, saj smo si dokazale, da zmoremo, toda čaka nas še ogromno dela. Padci se bodo še dogajali, upam pa, da bo več takih tekem, kot je bila tokrat."

Sergeja Stefanišin: "Treniramo veliko, enkrat pa se je to moralo pokazati tudi na igrišču. Kolektivna igra je tisto pravo. Mislim, da nas je Viborg malce podcenjeval in nas vzel z levo roko, toda to je tako v športu. Me nismo imele nič za izgubiti, navijačem smo morale pokazati, da lahko z borbenostjo dosežemo veliko. Videlo se je, da smo res srce pustile na igrišču. Res smo zadovoljne.

Liga prvakinj se bo zaradi reprezentančnega premora nadaljevala v začetku januarja, ko bo Krim gostoval v Metzu.

Elda 0.
Skupina C: PODRAVKA - OLTCHIM 20:30 (14:13) LARVIK - LADA TOLJATI 35:24 (15:13) Oltchim in Larvik po 4, Podravka in Lada po 2.