Odločilni gol je v izdihljajih tekme dosegel Tim Cokan, z dvanajstimi zadetki tudi najučinkovitejši igralec dvoboja.

Na Dolenjskem je od prve do zadnje minute potekal ogorčen boj za vsako žogo. Že v prvem polčasu je pri gostiteljih rdeči karton prejel Vid Miklavec, pri gostih pa Matic Suholežnik.

Na koncu smo bili za en gol prekratki. Čestitke celotni ekipi za pravi boj. Na koncu se nam žal ni izšlo.

Aljoša Čudič, vratar Trima Trebnja

V izenačenem obračunu je sprva kazalo na zmago Trebanjcev, ki so v 53. minuti povedli s 23:20, a nato jim je zmanjkalo moči, kar so igralci iz mesta grofov izkoristili in v zadnjih sedmih minutah naredili delni izid 4:0.

“Na koncu smo bili za en gol prekratki. Čestitke celotni ekipi za pravi boj. Na koncu se nam žal ni izšlo. V pokalnem tekmovanju odloča ena tekma, a vse misli zdaj usmerjamo v domače prvenstvo. Že v soboto gremo po zmago nad Koprčani na domačem parketu," je po tekmi povedal vratar Trebanjcev Aljoša Čudič.

Na zaključni turnir, ki bo 14. in 15. maja (prireditelj še ni znan), so se že v torek uvrstili državni prvaki iz Velenja, ki so v gosteh premagali SVIŠ Ivančno Gorico z 32:25.