Trimo Trebnje je odlično odprlo novo sezono. Neporaženo je že več kot 300 dni. Foto: www.alesfevzer.com
Trimo dobil tesen obračun z Gorenjem

Po uvodnem tipanju in izidu 3:3 so Velenjčani s čvrsto igro v obrambi prišli do nekaj polprotinapadov in lahkih zadetkov. Povedli so s 7:3 (Aleks Kavčič), tako da je moral domači trener Uroš Zorman vzeti minuto odmora. Ta je pomagala, saj so Trebanjci zaigrali bolje in počasi zmanjševali zaostanek. Gal Cirar je tako iz protinapada v 22. minuti znižal na 10:11. A sledila sta dva gola Domna Tajnika za 13:10, malo pozneje (26.) pa je semafor po protinapadu Tilna Sokoliča kazal že 16:11. Sušo domačih je končal Leon Rašo. Polčas se je končal z vodstvom Gorenja 17:14.

Zadnjih pet minut tekme Trimo Trebnje – Gorenje Velenje

Odločilna gola Hamidovića in Kotarja
Trebanjci so bolje odprli drugi polčas in po samostojnem prodoru Gregorja Potočnika v 38. minuti izenačili na 18:18. Sledil je trd obračun "gol za gol". V 57. minuti je Cirar s krila zadel za prvo vodstvo (27:26) Trebanjcev po izidu 2:1. Potočnik je v 59. minuti izsilil sedemmetrovko, s katere je Dino Hamidović povišal na 28:26. Sledila je minuta odmora gostov, po kateri je David Miklavčič znižal na 28:27. A na drugi strani je 20 sekund pred koncem Marko Kotar s samostojnim prodorom razblinil vse dvome o zmagovalcu (29:27).

V domači ekipi je bil najučinkovitejši Cirar s šestimi goli, v gostujoči pa Domen Tajnik z desetimi.

Velenjčani so odigrali prvo tekmo po skoraj mesecu dni, saj so bili zaradi okužb z novim koronavirusom v karanteni. Foto: www.alesfevzer.com

Uroš Zorman, trener Trima Trebnje: "Za nami je izjemno naporna tekma. Začeli smo jo slabo, a v končnici z borbenostjo dobili. Čestitke fantom za borbo in Gorenju Velenje za korektno tekmo. Čez nekaj dni je na sporedu težko gostovanje, na katero se bomo čim bolje pripravili."

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenje: "Prvi polčas smo odigrali zelo dobro, nato pa je Trimo Trebnje več igralo na moč in uspelo slaviti zmago. Mi smo izgubili tudi nekaj žog. Gostiteljem čestitam za zmago."