Staš Skube je bil nerešljiva uganka za obrambo Koprčanov. Foto: MMC RTV SLO
Rokometaši Gorenja vodijo v državnem prvenstvu. Foto: Urban Urbanc
Trebanjci do točke proti Koprčanom

Na parketu trebanjske osnovne šole je ves čas potekal ogorčen boj za vsak košček igrišča. V prvem polčasu je bila rahla pobuda na strani gostov, ki so si priigrali štiri gole prednosti (12:8), a so jih gostitelji ujeli in poravnali na 13:13.

Aguirrezabalaga poskrbel za deljenje točk
V nadaljevanju se slika na igrišču ni bistveno spremenila, izbranci koprskega trenerja Fredija Radojkoviča so v 53. minuti povedli s 30:27, v končnici tekme pa jim ni uspelo streti odpora trdoživih Dolenjcev. Rokometaši z Obale so dobri dve minuti pred koncem z golom Milorada Krivokapića povedli z 32:31, izenačujoči gol in končni izid na razburljivem in izenačenem dvoboju pa je postavil Španec v trebanjski opravi Alberto Aguirrezabalaga. V domači ekipi je blestel Staš Skube, ki je dosegel kar 12 zadetkov, dva manj je za gostujočo ekipo prispeval nekdanji slovenski reprezentant Matjaž Brumen.

Gorenje prevelik zalogaj za Krčane
Zadnjeuvrščeni Krčani so se v prvi četrtini tekme povsem enakovredno kosali s favoriziranim Gorenjem, po izidu 6:6 pa jim je popustila zbranost, kar so izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta - na tribuni je pustil Marka Bezjaka, Janeza Gamsa in Mateja Gabra, drugi prvokategorniki pa so igrali manj - izkoristili in si ob polčasu priigrali osem golov prednosti (17:9). V drugi polovici tekme so "ose" le dokončale svoje delo iz druge polovice prvega polčasa in na svoj račun vpisale 20. zmago v domačem ligaškem tekmovanju.

V zmagoviti ekipi je Marko Cingesar dosegel osem, Fahrudin Melić pa šest zadetkov. V poraženi zasedbi sta jih Matej Kučič in Jaka Ferkulj dosegla po štiri.