Trebanjci so dvoboj dobro začeli in povedli s 3:1, a se je lani petouvrščena ekipa francoskega prvenstva vrnila in izenačila na 4:4. Dvoboj je potekal v valovih, a so domači večino prvih 30 minut narekovali ritem.

Trimo je sredi prvega polčasa prvič povedel za tri gole (8:5), pet minut pred koncem pa je bilo na semaforju že 14:8. Prednost šestih golov so varovanci Radoslava Stojanovika odnesli tudi odmor (16:10).

Trimo z udarnim startom odnesel štiri zadetke prednosti v Limoges

Tudi v drugem polčasu so sprva nadzorovali položaj na parketu dvorane OŠ Trebnje. Vodili so z 22:16, nato pa so gosti, ki jih s klopi vodi sloviti Španec Alberto Entrerrios, stopili na plin in se z delnim izidom 4:0 povsem približali.

Gostitelji so se po minuti odmora zbrali in prednost znova oplemenitili do 25:20, nato pa vseskozi vztrajali s prednostjo treh oziroma štirih golov.

Preteklo sezono drugouvrščena ekipa Lige NLB je tudi po 60 minutah ohranila štiri gole prednosti in si bo poskušala naslednji teden priigrati drugi nastop v skupinskem delu po kakovosti drugega evropskega tekmovanja.

Trimo je do zdaj edinkrat v skupinskem delu igral v sezoni 2020/21, v zadnjih sezonah pa je vselej obstal v kvalifikacijah.

Najboljši strelec pri Dolenjcih je bil Lovro Višček s sedmimi zadetki, pri gostih sta jih po pet dosegla Ihor Turčenko in Seif Mohamed Jehia.

Zmagovalec dvoboja bo igral v skupini C, njegovi tekmeci bodo Kadetten Schaffhausen iz Švice, Benfica in Tatran Prešov iz Slovaške.

V skupinski del, ki se bo začel oktobra, so bili neposredno uvrščeni rokometaši Gorenja Velenja. Državni prvaki bodo igrali v skupini z GOG Gudmejem iz Danske in dvema ekipama iz kvalifikacij.

Tekmo sta si ogledala tudi Dragan Gajić in Jure Dolenec. Prvi je za Limoges igral med letoma 2020 in 2024, drugi pa med letoma 2021 in 2024. Foto: www.alesfevzer.com