Celjski rokometaši so v četrtem nastopu v letošnji Ligi prvakov tretjič zmagali. Foto: MMC RTV SLO
Miha Gorenšek
Mladi igralci Celja (na sliki Miha Gorenšek) so dobro izkoristili svojo priložnost. Foto: MMC RTV SLO

Kakovostna razlika je bila očitna, zato ni bilo usodno, da sta sodnika preostro kaznovala čvrsto obrambo Celja Pivovarne Laško, zaradi česar so bili gostje več kot polovico tekme z igralcem manj. Razlika bi bila gotovo višja, če švedski prvaki ne bi imeli tako razpoloženega vratarja.

Neprepričljiv začetek, odlično nadaljevanje
Celje je po zaostanku 3:2 doseglo štiri zadetke zapored. David Špiler je dobro razigraval
soigralce, obramba 5-1 je bila agresivna, posledica pa tri izključitve že po enajstih minutah, pri čemer je moral Mirsad Terzić dvakrat iz igre. Po golu Vasje Furlana je bilo 10:16. Do polčasa (13:18) je Edi Kokšarov dosegel štiri zadetke, Beno Lapajne, pa je zbral 11 obramb. Nikola Kojić si je že v 24. minuti prislužil rdeč karton.

Pri plus sedem so si Celjani oddahnili
Na začetku drugega dela je bilo nekaj kriznih trenutkov. V 37. minuti je semafor po domači sedemmetrovki pokazal 17:19. Če ne bi Larsson zadel le vratnice, bi prednost kmalu znašala le še en zadetek, Renato Sulić je z dvema zaporednima goloma spet prinesel varno razdaljo. Oba celjska krožna napadalca (Sulića, Toskić) sta skupaj dosegla sedem golov! Ko je mladi Miha Gorenšek poskrbel za prednost 20:27, je bila tekma odločena.

David Špiler: "Mislim, da smo srečanje dobili v obrambi. Ni bilo lahko, saj v domačem prvenstvu ne igramo tako, kot bi si želeli. K sreči smo z današnjo zmago rešili evropski del sezone, saj je bil naš cilj pred začetkom uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja. Sicer pa smo danes odigrali kolektivno, tudi igralci, ki običajno manj igrajo, so dobro izkoristili priložnost."

Beno Lapajne: "Rad bi se zahvalil soigralcem, ki so danes opravili odlično delo v obrambi. Pokazalo se je, da imamo dobre igralce na klopi, ki lahko nadomestijo člane prve sedmerke."