Južnoameričani so se presenetljivo dobro držali v prvem polčasu, ki se je končal z 18:18. Slovenija si je nato prednost treh zadetkov zagotovila na začetku drugega dela, ko je prvič prišla tudi do najvišje prednosti +5.

Slovenska moška rokometna reprezentanca do 19 let, ki v Severni Makedoniji meri visoko.  Foto: Twitter RZS
Slovenska moška rokometna reprezentanca do 19 let, ki v Severni Makedoniji meri visoko. Foto: Twitter RZS

Kljub glasni podpori slovenskih navijačev s tribun se je Čile štiri minute pred iztekom igralnega časa približal na dva gola. Selektor Janeza Klemenčič je vzel minuto odmora, po kateri so njegovi varovanci tekmo mirno pripeljali do konca.

Klemenčič: Pomembna zmaga s psihološkega vidika
"Današnja zmaga je pomembna s psihološkega vidika. Vedeli smo, da je ekipa Čila kakovosten tekmec, na katerega smo se dobro pripravili. Obramba v prvem polčasu ni bila takšna, kot bi želel, prejeli smo preveč golov. V drugem polčasu smo strnili svoje vrste in zasluženo zmagali,"