Slovenke so na prvenstvu doživele drugi poraz.
Slovenski navijači so glasno spodbujali reprezentanco Slovenije vso tekmo.

Tako se je cilj, uvrstitev na olimpijske igre, precej oddaljil. Zdaj bo treba za 3. mesto najprej premagati nocojšnje nasprotnice (tekma se zaradi izpada elektrike ni začela ob 21.15; predvidoma se bo približno ob 23.00) Romunke, kjer brani Krimova vratarka Luminita Dinu.

Slovenija je dobro začela in prek Iličeve nakazala, da računa na tretjo zaporedno zmago na prvenstvu. Ukrajinke so držale korak in prvič povedle s 5:4, a so Slovenke z dvema zaporednima goloma ponovno prešle v vodstvo (6:5).

Varovanke Marte Bon so imele pobudo, kar nekajkrat pa bi lahko prednost dveh golov še povečale, a so po napaki v zadnjih sekundah dovolile, da se je Ukrajina približala le na gol zaostanka. Obramba je v prvi polovici srečanja delovala dobro, realizacija v napadu pa je močno šepala. Ob polčasu je bilo 13:12 za Slovenijo.

Odmor je bolje koristil igralkam Ukrajine, ki so rezultat izenačile, kmalu pa tudi prešle v visoko vodstvo (20:16 in 24:20). Igralke slovenske izbrane vrste so še težje prihajale do strela, saj so v 16 minutah zadele le trikrat, kar so borbene igralke iz nekdanje Sovjetske zveze znale izkoristiti.

Zadnji napad brez zaključka
Ob podpori bučnih slovenskih navijačev so se Slovenke vrnile v igro in minuto pred koncem izenačile na 25:25. Vergiljukova je v nasledjem napadu zadela za Ukrajino, na drugi strani pa Slovenija ni prišla do zaključnega strela.

Poraz bodo reprezentantke Slovenije gotovo obžalovale, saj so si s tem močno priprle vrata, ki vodijo na tako želene olimpijske igre v Atene. Priložnost za popravni izpit bo že v sredo, ko bodo Slovenke igrale proti Romuniji.

V medsebojnih srečanjih vodi Ukrajina z 2:1
Najboljša strelka pri Sloveniji je bila Iličeva (7 golov) pred Dolerjevo (6), Odrovo (4) in Derepaskovo (3). Slednja je igrala proti nekdanjim reprezentančnim soigralkam.

Sicer je bil to tretji dvoboj med Slovenijo in Ukrajino, na vseh treh tekmah pa je bila selektorka Slovenije Marta Bon. Ukrajinke so slavile dvakrat, Slovenija pa enkrat, leta 1997 na povratni tekmi kvalifikacij za SP v Nemčiji.

Marta Bon: Igralke se niso držale dogovora
"Naša igra ni stekla, predvsem pa so zatajile nekatere nosilke naše igre. Izjemno težka skupina v Čakovcu je terjala svoj davek, moje igralke so močno utrujene. Kljub ne preveč kakovostni igri smo imeli v končnici priložnost za izenačenje, vendar se moje igralke niso držale dogovora," je povedala selektorka Slovenije, Marta Bon.

"V izjemno težki tekmi so odločilno vlogo imele malenkosti. Na Slovenke smo se dobro in temeljito pripravili, naš trud pa je bil z zmago tudi poplačan," je bil bolj zadovoljen selektor Ukrajine Vjačeslav Kirilenko.

SLOVENIJA - UKRAJINA    25:26 (13:12)