Slavko Ivezič

Slovenci so vseskozi vodili - največ za osem zadetkov v 53. minuti (31:23) - in se tekmecem maščevali za poraz na olimpijskih igrah.

Najučinkovitejši strelec je bil znova Sergej Rutenka z 12 goli. Ta je bil že na začetku nerešljiva uganka za slabo hrvaško obrambo, ko so naši kmalu povedli za pet (9:4) in prednost uspešno zadržali do izteka prvih 30 minut (16:12).

Po nekaj minutah drugega polčasa so že tako oslabljeni Hrvati (na Švedskem igrajo brez Lackovića, Goluže, Vorija in Kaleba ter selektorja Lina Červarja) ostali še brez lažje poškodovanega Petra Metličića. Z nekoliko agresivnejšo obrambo so se v 46. minuti sicer približali na 25:21, vendar orožja za zaustavitev Rutenke (prevzel je tudi vodstvo na lestvici najboljših strelcev turnirja) še naprej niso našli in razlika je v nadaljevanju znova narasla.

Južni sosedje so v Skandinaviji razočarali in se bodo borili le za peto mesto, žal pa se jim bodo tam pridružili tudi evropski podprvaki. V polfinale bi Slovence peljala zmaga Dancev proti Švedom z najmanj osmimi zadetki
razlike, vendar se to ni zgodilo.

Selektor Slavko Ivezič je po tekmi za Radio Slovenija povedal: "Zadovoljni smo z zmago, ki je prestižnega pomena. Treba je priznati, da Hrvati niso bili popolni. Važno je, da smo se hitro pobrali po včerajšnjem porazu proti Dancem, ko so odpovedali skoraj vsi."

V petek bodo rokometaši počivali, v soboto pa bodo na sporedu zaključni boji. Slovenija bo ob 13. uri za mesta od 5 do 8 igrala z Madžarsko.