Tudi osem golov Sergeja Harboka ni bilo dovolj. Foto: RTV SLO
Daniel Narcisse
Francoz Daniel Narcisse je bil steber obrambe Gummersbacha. Foto: EPA
Gorazd Škof
Gorazd Škof je zbral skupno kar 19 obramb, kar pa kljub temu ni zadostovalo za uspeh v Porenju. Foto: RTV SLO

Po hitrem golu Jureta Natka so pobudo s hitro igro prevzeli "Nemci", posebej še nekdanja igralca Gorenja Vedran Zrnić in Momir Ilić. Slovenski prvaki so se še pravi čas ovedli in s tesnejšo obrambo prek Edvarda Kokšarova v 13 minuti izenačili na 7:7, minuto kasneje pa je David Špilar prvič povedel Celjane v vodstvo, ki so ga znali držati vse do konca prvih 30 minut. Izredno sta branila oba vratarja Škof in Fazekas, ki sta že v prvem delu zbrala po deset enajst obramb.

Izgubili kompas
Drugi polčas so Celjani začeli spodbudno in povedli tudi s +5, nakar so izgubili niti igre in tudi izjemno razpoložen Škof ni mogel preprečiti izenačenja deset minut pred koncem. V napetem zaključku je kapetan Kokšarov zapravil dva protinapda, medtem ko sta na drugi stran uspešno zaključevala Robert Gunnarsson (šest golov v drugem delu brez zgrešenega strela) in Grk Alexis Alvanos (pet golov v drugem delu).

Nesciplina vzrok poraza
Po koncu derbija skupine F je Slavko Ivezič, športni direktor Celja podal svoje videnja dogodkov na parketu v Leverkusnu: "Smo bili blizu zmage, vendar hkrati preveč nedisciplinirani in to boli. Na prelahek način, mogoče so se igralci zadovoljili z visokim vodstvom, so Nemci izenačili in tudi v končnici nismo imeli prave roke. Smo pred novim izzivom, doma premagati Gummersbach s 4 goli razlike."

V naslednjem krogu, 22. oktobra, Celje Pivovarna Laško igra v gosteh pri Framu iz Reykjavika.

GUMMERSBACH - CELJE PL  34:31 (14:16)