Deja Doler je bila premalo za uspeh. Foto: EPA

Varovanke Roberta Beguša si pohvale zaslužijo le za prvi polčas, ko so predvsem po zaslugi razpoložene vratarke Sergeje Stefanišin (10 obramb do odmora) in krožne napadalke Deje Doler vodile 13:10, na odmor pa odšle z golom prednosti (14:13).

V drugem polčasu pa je prišlo do razpada sistema, predvsem Natalija Derepasko je zapravljala žoge kot po tekočem traku. Madžarke so tako tudi brez prve strelke Bojane Radulovics zlahka zmagale. Tudi gostiteljice turnirja so v drugem delu doživele polom in na koncu proti Španiji izgubile z osmimi goli razlike.

SLOVENIJA - MADŽARSKA 22:28 (14:13)
Slovenija: Stefanišin, Gorski, Argenti, Derčar 4, Doler 5, Ciora, Oder, Puš, Derepasko 4 (4), Hrnjič, Potočnik 5 (1:1), Čvorak, Sotler, Strmšek, Frešer 4.

HRVAŠKA - ŠPANIJA 24:32 (15:12)