Kdo bo nasprotnik Celja v finalu? Foto: RTV Slo
Celjski navijači
Celjski navijači Florijani so priskočili na pomoč Gorenju. Foto: RTV Slo

Prvi del so državni prvaki izgubili z 9:12, nekajkrat pa so zaostajali tudi s štirimi zadetki. Oslabljeni Velenjčani (brez Vida Kavtičnika, Luke Dobelška, Momirja Ilića in Branka Bedekoviča) so v 41. minuti še vodili s 15:14, nato pa so Celjani le prestavili v višjo prestavo in deset minut kasneje povedli z 22:16.

Njihov nasprotnik v finalu bo Gold Club, ki je v drugem polfinalu ugnal Termo z 31:29. Tekma je bila polna preobratov, v končnici pa so slavili Hrpeljčani predvsem po zaslugi razpoloženega Škofjeločana Sergeja Sokolova, ki je vseh sedem golov dosegel v 2. polčasu.

Še zanimivost: tekma med Celjem in Gorenjem se je začela z zamudo, saj se je Velenjčanom na poti v Hrpelje pokvaril avtobus. Iz zagate so jih rešili celjski navijači Florijani, ki so jih vkrcali na svoj avtobus.