Velenjčani se po letu premora vračajo med evropsko elito. Foto: RTV SLO
Gorenje srečno do Lige prvakov
Cimos zapravil veliko priložnost

Velenjčani, ki so imeli pred sklepnim dejanjem prvenstva enako število točk kot Koprčani, so odpor Hrpeljcev strli v drugem polčasu in slavili z 31:25. V prvem delu (16:16) so večino časa vodili gostje, Gorenje pa si je odločilno prednost priigralo v 35. minuti, ko je prvič povedlo za štiri zadetke. Gold Club se je nato še približal na -2, bližje pa ob rutinirani igri varovancev Mira Požuna ni mogel tudi zaradi 20 obramb Matevža Skoka.

Koprčani se morajo zadovoljiti s Pokalom EHF
Cimos je v Zlatorogu vodil s 7:5, se po zaostanku z 8:12 pobral in izenačil, tudi v drugem polčasu še nekaj časa držal korak z gostitelji (-2), a nato le popustil: 27:33. Pri Celjanih je v vratih blestel Gorazd Škof, ki je skupaj ubranil 23 strelov, gole pa sta zabijala predvsem Edvard Kokšarov (10) in Renato Sulič (7).

Koprčani bodo tako kot Hrpeljci v prihodnji sezoni igrali v Pokalu EHF, Trimo Trebnje bo nastopal v Pokalu pokalnih zmagovalcev, iz prve lige pa je poleg Velike Nedelje, ki je prvoligaško prizorišče zapustila predčasno, izpadla še Ribnica Riko hiše. Med najboljše sta se iz 1. B lige uvrstila Termo iz Škofje Loke in Intra Gorica Leasing.