Ivan Čupić je vseh pet golov dosegel v prvem polčasu, pri sedemmetrovki pa imel podobno smolo kot na prvi medsebojni tekmi. Takrat mu jo je Dejan Perić ubranil po izteku igralnega časa in Veszpremu prinesel tesno zmago (27:28), tudi tokrat je zapravil priložnost v 35. minuti. Foto: www.rk-gorenje.com
David Koražija
David Koražija je priložnost dobil šele v drugem delu. Foto: RTV SLO
Velenjčani praznih rok iz Veszprema

Odločala bo prihodnja sobota. Takrat se bodo slovenski prvaki v 10., zadnjem krogu skupine B Lige prvakov, za četrto mesto, ki še vodi v osmino finala, udarili s Chamberyjem, s katerim so točkovno trenutno poravnani. Če ne bo presenečenj, bo tako ostalo tudi po nedeljskem gostovanju Rhein Neckarja pri Francozih.

Preveč nihanj za resno upiranje
Na Madžarskem pred bučnimi 5.000 gledalci so imeli Velenjčani preveč nihanj v igri, da bi se lahko resneje zoperstavili vodilnemu moštvu skupine, ki je že po 17. minutah vodilo z 10:5. Gostje so prek trde obrambe in protinapadov znižali le na gol zaostanka, ko je v 24. minuti zadel Rok Šimić (10:9), a je Veszprem še do odmora pobegnil na +4 (15:11).

Fazekas z obrambami spodbudil soigralce
Drugi polčas se je začel po domačih notah, Nikola Eklemović je ob igralcu manj v 33. minuti poskrbel za 17:11, ose pa so prvič v drugem delu zadele v 35. minuti prek Mihe Žvižeja (17:12). Rok Golčar je 16 minut pred koncem približal svoje moštvo na -3 (17:14), nato pa so se po parketu znova razleteli gostitelji. Z nekaj sijajnimi obrambami, Dejan Perić je zaradi poškodbe pete obsedel v civilu, jih je vodil Nandor Fazekas. Že do 50. minute je zbral 15 obramb oz. imel 44-odstotno uspešnost.

V 49. minuti je Carlos Perez zadel za 25:18, Slovenec David Koražija pa za najvišjih devet golov prednosti (28:19) v 52. minuti.