Celjani so vse bližje naslovu državnega prvaka, po nepričakovanem spodrsljaju Trima Trebnje so zdaj edini, ki v tej sezoni ne poznajo poraza. Foto: Facebook RD Urbanscape Loka

To je prvi poraz Trima v tej sezoni, Bojan Čudič je pet sekund pred koncem unovčil sedemmetrovko in premagal brata v dresu Trima Trebnje Aljošo Čudiča. Trimo je imel za zadnji napad na voljo le tri sekunde, varovanci Uroša Zormana so izpeljali kar obetavno akcijo, toda vratar Alen Skledar je žogo ustavil.

Nik Ćirović in Rok Žuran sta bila s po šestimi zadetki najboljša strelca Jeruzalema Ormoža.

Celjani so na uvodni tekmi 20. kroga Lige NLB Urbanscape Loko ugnali s 30:35 (12:19). Takoj so prevzeli nadzor (1:5), v 24. minuti pa po zadetku Tilna Strmljana vodili že za devet golov (7:16). Škofjeločani so se v 45. minuti tudi ob dobrih obrambah vratarja Dolenca približali na 22:27, a v nadaljevanju razlika ni padla pod pet zadetkov.

V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Tim Cokan, ki je dosegel 12 zadetkov, sedem jih je dodal Tilen Kodrin. Matevž Jesenko se je pri Urbanscapu Loki izkazal z desetimi zadetki.