Staš Skube je bil z devetimi goli znova najboljši strelec Gorenja. Foto: Aleš Fevžer
Maribor lahek plen rokometašev Gorenja

Derbi pravzaprav ni upravičil slovesa, saj so Velenjčani ves čas nadzirali položaj na igrišču. Že po desetih minutah so povedli z 9:5, nato pa prednost zanesljivo branili. Pri 21:13 v 25. minuti je bilo že jasno, da za goste tokrat ne bo kruha.

In res, domači so v drugem polčasu obdržali vse vajeti v svojih rokah, tako da je bilo le še vprašanje, kakšna bo razlika na koncu. Pri "osah" se je z devetimi goli izkazal Staš Skube, Benjamin Burić je zbral 14 obramb.

Velenjčani so ubranili tri točke prednosti pred Celjani, ki so gladko opravili s Svišem (42:21).