Velenjčani imajo po zmagi na medsebojnem srečanju štiri točke naskoka pred Trebanjci. Aleks Kavčič (številka 47) je bil skupaj z Miho Kavčičem prvi strelec Gorenja. Dosegla sta po sedem golov. Foto: www.alesfevzer.com

V Velenju se je od prve do zadnje minute bil ogorčen boj za vsako žogo. Do 36. minute je bila tekma povsem odprta (16:16), nato pa so gostitelji po dveh golih Tilna Sokoliča in enem Mihe Kavčiča naredili delni izid 3:0 in si priigrali do tedaj najvišje vodstvo na tekmi (19:16).

Gorenje v 45. minuti povedlo s +5
Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so v nadaljevanju imeli vse niti igre v svojih rokah. V 45. minuti je njihova prednost znašala pet golov (23:18), v prelomnih trenutkih dvoboja pa niso popustili niti za ped, s preudarno predstavo so odbili vse napade tekmecev in dosegli petnajsto zmago v tej sezoni.

V velenjski ekipi sta bila najučinkovitejša Miha in Aleks Kavčič, v trebanjski pa Leon Rašo. Vsi so dosegli po sedem golov.