Rok Golčar  je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Velenjčanov. Foto: MMC RTV SLO
Rok Golčar je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Velenjčanov. Foto: MMC RTV SLO
Zmaga Gorenja ni bila ogrožena niti za hip

Rokometaši Gorenja so na derbiju 8. kroga državnega prvenstva pred 800 domačimi gledalci premagali Cimos s 27:24 in še naprej ostajajo neporaženi.
Velenjčani so že na začetku tekme povedli s 5:2, v 17. minuti pa prvič s +4. Do konca polčasa so se Koprčani približali na dva zadetka zaostanka (14:12). Na začetku drugega polčasa so prvi zadeli gostje in imeli po zapravljenem napadu Gorenja tudi priložnost za izenačenje, vendar ga je preprečil vratar Ivan Gajić. V 43. minuti so Štajerci znova ušli na štiri zadetke prednosti (19:15) in jo suvereno zadržali do konca tekme.
Velenjčani so se izkazali z igro v obrambi, ki ji je poveljeval odlični Gajić, Koper pa je imel težave z igro na zunanjih položajih. Najboljši strelec gostov je bil s šestimi goli Matjaž Brumen, ki je igral kljub težavam s kolenom. Za Gorenje je sedem zadetkov prispeval Rok Golčar (od tega pet s 7-metrovk), šest pa Željko Musa.