Branko Tamše je znova dokazal, da se razvija v vrhunskega trenerja. Foto: RK Gorenje
Miro Požun
Mira Požuna v prihodnjih 10 dneh čakata verjetno odločilni tekmi v Ligi prvakov proti Chamberyju. Foto: EPA
Gašper Marguč
Mladi Gašper Marguč je bil z 8 goli prvi strelec tekme. Foto: Sandi Fišer
Zlatorogu v Velenju odpadli rogovi

Novopečeni trener pivovarjev Miro Požun ni mogel računati na poškodovane Luko Žvižeja, Dragana Gajiča in Aleša Pajoviča, medtem ko sta Edvard Kokšarov in Uroš Zorman stisnila zobe. Na drugi strani domači strateg Branko Tamše ni imel težav s poškodovanimi.

Gorenje vodilo z 12:7
Po začetnem otipavanju so "ose" sredi 1. polčasa ušle na 12:7. Celjani so strnili vrste in se približali le na zadetek, nato pa z golom Renata Vugrinca izenačili na 14:14. Polčas se je končal z minimalno prednostjo domačih (16:15).

Obramba Skoka v pravem trenutku
Gorenje je vodilo večji del nadaljevanja, največ za tri zadetke (26:23) v 47. minuti. Pivovarji so jih v 52. minuti po dveh zaporednih golih Vugrinca ujeli na 26. Sledila je razburljiva končnica, v kateri so domači dve minuti pred koncem ušli na 31:29. Malo pozneje je imelo Celje sedemmetrovko, a je Matevž Skok ubranil poskus najboljšega strelca (8 golov) tekme Gašperja Marguča. Na drugi strani je usodo gostov zapečatil Klemen Cehte. "Ose" so se tako utrdile na vrhu lestvice, pred Celjani, ki so zgrešili kar 5 sedemmetrovk, pa so naporni dnevi ...

"Domača ekipa je delovala hitreje, kompaktneje od naših igralcev in mislim, da je to odločilo tekmo. Vendar to je bilo pri nas razumljivo, saj smo nastopili brez treh igralcev, dva pa sta igrala kljub poškodbi. Vseeno moram dejati, da sem zadovoljen s pristopom in igro svoje ekipe, kajti igralci so pokazali dovolj volje in želje za zmago, a kot sem že omenil, poškodbe so pustile svoj davek. Tekme je konec, že v nedeljo pa nas čaka evropska preizkušnja in vse misli moramo obrniti naprej. Nismo v idealni situaciji, vendar življenje teče dalje in verjamem, da se bomo dvignili in v naslednjih tekmah igrali še boljše kot danes," je po srečanju dejal Požun.