Vedran Zrnić je že do odmora Celjanom zabil 11 golov, skupaj pa 13. Pri gostih je bil z 8 najbolj učinkovit Edvard Kokšarov. Foto: RTV SLO
Uroš Zorman
Uroš Zorman je moral v slačilnico že pred koncem tekme. Foto: EPA

Velenjčani so pred približno 2.000 gledalci v Rdeči dvorani slavili z 38:30. Po izenačenem začetku (9:9) so z razpoloženim vratarjem Matevžom Skokom, ki je zamenjal Dušana Podpečana, in izvrstnim Vedranom Zrnićem ušli na 16:10 ter polčas dobili s 23:15.

Pri Celjanih, ki so doživeli drugi najvišji poraz v DP-jih (pred 4 leti so jih z 32:22 razbile Prule), je po poškodbi prvič igral Matjaž Brumen.

Ježki so se v Hrpeljah dolgo upirali
Velenjčane čaka prihodnjo soboto neposredni spopad za Ligo prvakov z Gold Clubom, ki je bil tokrat s 25:22 boljši od Preventa. Hrpeljci so odpor "ježkov" strli v zadnji četrtini tekme, ko so po izenačenem izidu pri 18:18 ušli na 21:18.

Trimo je s 35:31 ugnal Cimos in naredil velik korak proti Evropi. V 28. minuti je vodil z 20:11, po slabšem nadaljevanju (20:18) pa je znova pohodil plin in brez težav zmagal.