Rokometaši Gorenja so zelo blizu uvrstitve v osmino finala. Foto: Urban Urbanc
Cimos na Portugalsko s +6
Gorenje še enkrat gladko zmagalo

Čeprav tokratna zmaga ni bila tako prepričljiva kot v Franciji, so imele "ose" položaj vseskozi pod nadzorom. Po izenačenem začetku so domači v 15. minuti povedli z 9:5, nato pa prednost kljub trem zaporednim izključitvam v razmiku dvajsetih sekund obdržali do polčasa (18:13).

V drugem delu so se gostje v 43. minuti približali na tri gole zaostanka (23:20), bližje pa jim Gorenje, ki sicer z igro ni blestelo, ni dovolilo. Najboljša strelca srečanja sta bila z osmimi goli Fahrudin Melić in Jure Dolenec.

V naslednjem krogu, v soboto, 1. decembra, bo Gorenje gostovalo pri Sankt Peterburgu, ki je na prvi tekmi v Velenju padel s 35:22.