Gorenje Velenje v nedeljo v Rdeči dvorani čaka prva tekma 1/16 finala Evropskega pokala proti Partizanu. Foto: www.alesfevzer.com

Osrednja tekma 11. kroga se je končala z zmagoslavjem igralcev iz Šaleške doline, ki so temelje za zmago v rokometno vročem Trebnjem postavili na začetku drugega polčasa. Po deveti zmagi so se po nepolnem krogu zavihteli na sam vrh lestvice, njihovi najbližji tekmeci iz Trebnjega in Celjani zaostajajo točko, ti imajo tudi tekmo manj.

Na Dolenjskem je sprva potekal enakovreden in izenačen boj, pri izidu 7:7 pa so na igrišču zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića, ki so nanizali štiri gole. A Trebanjci se niso dali in so tik pred odmorom izenačili na 15:15.

Na začetku drugega polčasa je Gorenje zasenčilo Trimo in si v 10 minutah priigralo kar sedem golov prednosti (23:16). Trebanjci so se gostom v 49. minuti približali še na 22:25, a nato je zmanjkalo moči.

V velenjski zasedbi je bil najučinkovitejši Tilen Sokolič s šestimi goli. Enega manj sta dosegla Peter Šiško in Enej Slatinek Jovičić, tako kot najučinkovitejši Trebanjec Mihajlo Radojković.